FAQ


 

- Czy można złożyć zamówienie bez rejestracji w sklepie?

Tak można złożyć zamówienie bez rejestracji. Rejestracja w sklepie daje dodatkowe przywileje: np. dodatkowe rabaty dla stałych klientów, zapamiętywanie zawartości koszyków i przechowywalni, szybsza ścieżka przy składaniu zamówienia

 

- Z jakiego regionu pochodzą miody pszczele oferowane w sklepie?

Firma nasza zlokalizowana jest na Kujawach, w rolniczym sercu Polski, sprawia to, że miody z tych terenów mają zapach wiosennej łąki, kwiatów starej lipy i akcji.  Korzystając z tych ekologicznie czystych terenów dorzecza Zgłowiączki, lokalnej flory oraz braku przemysłu, możemy pozyskiwać miody wielokwiatowe o szczególnych, unikatowych walorach smakowych. Chcąc zapewnić Państwu pełną gamę Polskich Miodów Pszczelich współpracujemy ze znakomitymi pszczelarzami z innych regionów Polski.

 

- Czy to, że miód krystalizuje, oznacza że jest zafałszowany?

Krystalizacja miodu jest potwierdzeniem jego naturalności. Świeży miód ma konsystencję gęstego syropu. W miarę upływu czasu miód krystalizuje, co jest jego naturalną właściwością. Okres po jakim miód skrystalizuje zależy od jego rodzaju, pogody w jakiej był zbierany przez pszczoły oraz stopnia jego dojrzałości. Niektóre miody krystalizują bardzo szybko np. rzepakowy lub pozostają bardzo długo w stanie płynnym tak jak miód akacjowy.

 

- Czy miód pszczeli należy przechowywać w lodówce?

Nie należy przechowywać miodu pszczelego w lodówce. Miód powinien być przechowywany w chłodnym pomieszczeniu z dala od działania promieni słonecznych

 

 

- Jakie miody mają najwięcej wartości odżywczych?

Miód pszczeli zawiera wiele cennych substancji o właściwościach prozdrowotnych m.in. duże ilości łatwo przyswajalnych cukrów prostych, kwasy organiczne, enzymy i sole mineralne (m.in. sole wapnia, potasu i magnezu), a także substancję hamującą rozwój drobnoustrojów, inhibinę. Skład chemiczny zależy od rodzaju nektaru lub spadzi, sposobu wydobywania miodu z plastra oraz stopnia dojrzałości. Węglowodany należą do związków reprezentowanych w miodzie  w największej ilości.  Dominują cukry proste. Miód zawiera ponadto niewielką ilość witamin z grupy B, w tym B1,B2, B6, kwas foliowy, kwas nikotynowy i kwas pantotenowy. W miodzie znajduje się najwięcej potasu, fosforu,  magnezu i wapnia. W nieco mniejszych ilościach  występują  żelazo, krzem, siarka, miedź, fluor, cynk i mangan, a także biopierwiastki takie jak chrom, brom.

Analizy właściwości odżywczych wykazały, że ​​jeśli chodzi o miód pszczeli, to im ciemniejszy, tym zdrowszy. Np. miód gryczany jest najciemniejszym miodem jaki można otrzymać.

W porównaniu z jasnym, ciemny miód zawiera średnio: 3 razy więcej żelaza, 8 razy więcej potasu, 13 razy więcej manganu

 

 youtube mail

 

 

PŁAĆ BEZPIECZNIE 

DANE FIRMY:

 

adres

Adres:

Pasieka Kujawska Apicom Joanna Pawłowska-Tyszko

ul. Wojska Polskiego 29a

87-840 Lubień Kujawski

telefon

telefon:

+48 570 843 119

mail

e-mail:

biuro@miodpszczeli.pl