Mleczko pszczele

http://www.miodpszczeli.pl/pages/images/mleczko.jpg

 

Mleczko pszczele to jasna, gęsta substancja o lekko kwaśnym smaku, prawie bezwonna. Wytwarzane jest przez pszczoły robotnice. Ma decydujący wpływ na to czy  larwa rozwinie się w robotnicę czy w królową.  Mleczkiem karmione są larwy robotnic i trutni przez 3-4 dni, matka jest karmiona przez cały okres.  Zawiera wodę, węglowodany, białko, tłuszcze, witaminy oraz inne substancje odżywcze. Ma właściwości bakteriostatyczne. Stosowane u ludzi zwiększa odporność, usuwa zmęczenie i pobudza apetyt. Jest także stosowane do wyrobu kosmetyków.

* Powyższe informacje mają charakter edukacyjny i nie stanowią porady

 

Propolis

 

http://www.miodpszczeli.pl/resize_image.php?image=pages/images/propolis.jpg&mw=400

Propolis zwany również kitem pszczelim posiada wiele właściwości leczniczych. Jak na razie jest to jedyny produkt pszczeli, który uzyskał rangę leku, dzięki dopuszczeniu go do lecznictwa przez Komisję Rejestracji Leków. Propolis (kit pszczeli) – lepka substancja żywiczna o barwie – w zależności od pochodzenia –brunatnej, zielonkawej, pomarańczowej, niekiedy czerwonej. Propolis posiada właściwości bakterio–grzybobójcze, anestezyjne, dezynfekcyjne, przeciwzapalne, przeciw-zakrzepowe, stymulujące i antybiotyczne. Pomaga w usuwaniu z organizmu nadmiaru ołowiu, obniża zachorowalność na białaczkę limfatyczną, stymuluje przemianę materii, pomaga w leczeniu reumatologicznego zapalenia stawów. Przeciwdziała osteoporozie, leczy uszkodzenia układu naczyniowego i wiele innych schorzeń. Propolis (płyn) stosowany jest wewnętrznie przy zapaleniu błony śluzowej jamy ustnej, nieżytach, owrzodzeniach żołądka i dwunastnicy, przeziębieniach, anginie, zapaleniu oskrzeli, płuc, astmie,anemii, hemoroidach, zapaleniu zatok, układu moczowo-płciowego i schorzeniach reumatycznych. Zewnętrznie stosowany jest na trudno gojące się rany, odmrożenia, oparzenia, czyraki, grzybice i inne schorzenia skóry.

 

Wosk pszczeli

Wosk pszczeli to substancja wydzielana przez pszczoły. Służy im do budowania plastrów w ulu.

http://www.miodpszczeli.pl/resize_image.php?image=pages/images/plaster-pusty.jpg&mw=400

 

Wosk produkowany jest przez gruczoły woskowe znajdujące się na spodniej części odwłoka pszczoły robotnicy. W temperaturze pokojowej jest ciałem stałym. Topi się przy 62-72 °C (w zależności od składu). W początkowej fazie jego wytwarzania ma barwę białawą i jest nieco przezroczysty.  W miarę upływu czasu wosk w plastrze zmienia barwę na ciemnożółtą a nawet ciemnobrązową. Ciemniejsze zabarwienie wosku plastra spowodowane jest domieszką kitu oraz pyłku pszczelego. W wosku znajdują się także substancje przeciwbakteryjne, oraz witaminy (głównie A).  Od zamierzchłych czasów był stosowany jako lek na choroby skóry oraz przy leczeniu ran i skaleczeń jako plaster. Wosk pszczeli stosowany jest w wielu działach przemysłu. Szczególnie w kosmetycznym,gdzie jest podstawą wielu maści. Jest bardzo popularny przy wytwarzaniu świeć, które palone w pomieszczeniach jonizują powietrze, co wpływa kojąco na samopoczucie.


* Powyższe informacje mają charakter edukacyjny i nie stanowią porady medycznej.

 youtube mail

 

 

PŁAĆ BEZPIECZNIE 

DANE FIRMY:

 

adres

Adres:

Pasieka Kujawska Apicom Joanna Pawłowska-Tyszko

ul. Wojska Polskiego 29a

87-840 Lubień Kujawski

telefon

telefon:

+48 570 843 119

mail

e-mail:

biuro@miodpszczeli.pl